کد خبر: ۱۳۹۲۱۰۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۰
بیماریهای عصبی
در مواقعی که بیماری عصبی شروع می شود که بیمار از تزلزل حواس که به وسیله خودش ایجاد شده وحشت می کند..

اعصاب

بیماریهای عصبی:

در مواقعی که بیماری عصبی شروع می شود که بیمار از تزلزل حواس که به وسیله خودش ایجاد شده وحشت می کند و بدین طریق عملاً بر ترس و نگرانی خود می افزاید و ناراحتی اعصاب و نا استواری جسمی روحی پیدا می کند و هر لحظه ترشح آدرنالین او زیاد می شود و خاصیت و مقاومت کنترل بر عارضه ترس و نگرانی و ... را از درمان می دهد ، که این خود یک نوع اضطراب است که می توان آن را بیشتر با فشار عوامل فیزیکی و جسمی مرتبط دانست تا فشار فکری و دماغی و روحی بنابراین نباید از این نوع ناراحتی های اعصاب نگران شده زیرا پر واضح است که هر موقع فشار کار را زیاد باشد ، خستگی نیز فشار می آورد ، در نتیجه انسان اعصاب خود احساس رخوت و خستگی می کند که این نوع خستگی های اعصاب قابل نگرانی نیست و با مقداری استراحت بتدریج برطرف می شود .

گاه ممکن است انسان دچار ینوع واقعه یا حساسیت و تاثر شدید و ناگهانی شود و متعاقب آن به اعصاب شوک وارد کند و این کار بتدریج وجب چار شدنبه بیماری بیخوابی شود ، اضطراب ناشی از مشکلات زندگی نیز ممکن است بتدریج ایجاد حساسیت عصبی و بیماری روحی کند ، در چنین مواردی بایستی این نوع بیماران عصبی به استراحت بپردازد و زود عصبی شدن شخص بستگی به حالت فعلی که در او باقیمانده است ، دارد نه به علل اولیه عصبانیت او .

علائم بیماری عصبی

علائم شایع بیماری عصبی عبارتند از :

آشفتگی و دل بهم خوردگی معده ـ تند شدن ضربن قلب ، ترس ، تشنج موضعی ، درد اطراف قلب اضطرابهای تشنجی ، حالت خفقان ـ حملات قلبی

توصیه های درمانی برای بیماری عصبی

 • هر کس که برنج و ناراحتی زیادی گرفتار شود ، طبعاً فرسوده می گردد و به بیماری های عصبی دچار می شود ولی باید دانست که خوشبختانه این نوع بیماری ها مزمن نیستند ، اگر انگیزه و منشا انها پیدا شود زود درمان می شوند .
 • ناراحتی اعصاب ممکن است ویرانگر اعضا بدن باشد در موقع ناراحتی های عصبی عکس العمل اعضاء در مقابل فرمان مغز ظاهر می شود ، اگر شا فکر خود را عوض کنید و مسیر آن را تغییر دهید ، اگر چه از ناراحتی ویژه و بیماری مخصوص بخود رنج برده اید ، عکس المل ناشی از مغز شما تغییر می کند و حالت بهتر و سبکتر بخود می گیرد ، ، شفای هر کسی در ابتدا وجود خود اوست ، نیروی درمان بخشی در فک انسان است نه در اعصاب .
 • هنگام غلبه شدن ناراحتی عصبی بر شما خود را گم نکنید و فکر کنید که دچار یک بیماری نا علاج نگرانی و اضطراب ناشی از درد ، درد مضاعفی برای شما ایجاد کند و شما را در مقابله با بیماری ضعیف کند و در نتیجه موجب ترشح آدرنالین گردد و با تحریکات عصبی در شما ایجاد سوء هاضمه نماید ، با نیروی اراده می توان درد را تحمل کرد و بعوامل حیاتی امیدوار بود و بدین طریق در خود ایجاد آرامش عصبی کرد که بدین طریق فعالیت آدرنالین کم و ترس و نگرانی از شما بدور شود ، بنابراین با تحریکات عصبی مبارزه کنید تا بر بیماری غالب شوید ، البته ناراحتی عصبی با استراحت و مراقبت بدریج برطرف می شود .
 • به دست های خود دقت کنید اگر در انها لرزش یا عرق می بینید این چیزی جز فشار فیزیکی اعصاب و آزاد کردن آدرنالین عصبی ناشی از ترس و اضطراب ، این نوع حالت عصبی هیچگاه شدت نمی یابد و مانع کار دست های شما نخواهد شد ، به شمار توصیه می شود که جرات تحمل ارتعاش دست و عرق کردن آنها را داشته باشید ، که خود وسیله بهبودی بیماری عصبی است ، بنابراین استقبال با روحیه از ناراحتی های عصبی و تحمل آن خود به درمان درد کمک می کند .
 • به قلب خود وجه نمائید و تاثیرات عصبی در انرا بسنجید ، اگر ضربان قلب شدید شد ، نگران نباشید خطرناک نیست ، حتی می توانید به بازی تنیس ادامه دهید یا قدری به حالت دو حرکت تند بکنید ، چون در حین ورزش فعالیت و ضربان قلب شما کمتر از هنگامی است که بنشینید و با نگرانی فکر خود را متوجه اثرات عصبی در قلب خود کنید ، فکر و نگرانی را از خود دور کنید ، ورزش نمائید ، وهنوردی کنید ، این ناراحتی ها بطور نمی انجامد کم کم متوجه می شوید که ضربان قلب شما از شدت افتاده و کار عادی خود را شروع کرده است .

ضربان قلب با نحوه خوب یا بد فکر کردن شما هماهنگی دارد ، بیماری و خطر آنرا با شهامت بپذیرید و با امید به بهبود و اجرای دستورات با آن مبارزه کنید و ضربن قلب خود را مرتب کنید ، همانطوری که کسی دستخوش امواج رود می شود ، اگر او بناچار و با شهامت خود را در مسیر و شدت آب قرار دهد و در ضمن هم کم کم با خونسردی و تلاش خود را کنار بکشد بالاخره نجات خواهد یافت ، بهمین طریق شخص عصبی نیز بایستی خود را با مسیر و عکس العمل اعصاب قرار دهد ، بدون این که با نگرانی و خود را باختن مانعی در سر راه بهبود خود بتراشد .

قتی بیمار اظهار می کند ؛ منسراسر امروز را کار کرده و خسته و ناراحت هستم ، مسلماً روز پر فعالیتی داشته ، پس شما هم سختگیری نکنید با او مدارا کنید ، خود بیمار هم زیاد بخود فشار نیاورد خستگی مال وجود هر انسان است ، بر طرف می شود.

اگر جسم شما به ارتعاشات عصبی دچار نشود ف بگذارید فعالیت فیزیکی و لرزش خود را ادامه دهد و بخود فشار نیاورد ، تا این ارتعاش را متوقف سازید ، حتی برای آرامش انهم اقدامی نکنید ، در این صورت است که فکر شما خوب کار کرده و مسلط بر بیماری اماده استقبال از خطر شده و مسمئن باشید با این روحیه و طرز فکر آرامش تدریجی اعصاب خواهید یافت ، اجازه دهید ، بدن شما بدون مانع و هر نوع کنترلی شخصاً بر ناراحتی مسلط و آرامش و حالت عادی خود را باز یابد .

 • شخص عصبی بایستی این حقیقت را بپذیرد که کالبد حساس او هر زمان ممکن است که مورد حمله ، ترس و وحشت و نگرانی قرار گیرد ، برگشت و رهائی از این حملات با گذشت زمان امکان پذیر میشود ، ناراحتی عصبی سر درد جزئی نیست که با خوردن یک آسپرین و کمی استراحت آناً قطع شواد ، بایستی تحمل داشت ماه ها بگذرد تا این نوع نگرانی و دلهره ها کم کم از وجود انسان بدور شوند ، صبر و شکیبایی داشته باشید ، محیط آرامی انتخاب کنید ، سعی کنید تحت تاثیر ناراحتی های ثانوی دیگری قرار نگیرد ، بیماری امده انرا بپذیرید و در صدد درمان برآئید اجازه دهید این ناراحتی مسیر و دوره خود را در وجود شما طی کند ، مانع شدیدی در راه خروج ان ایجاد نکنید تا مبدل به عارضه ثانوی یا شدیدتر نشود .

نسخه های تقویت کننده اعصاب :

 • 60 گرم ریشه خشک سنبل الطیب را در یک لیتر آب ملایم بریزید و مدت 12 ساعت کنار بگذارید تا خوب خیس بخورد بعد آن را از پارچه نازکی صاف کنید وبا عسل شیرین سازید و همه روزه قبل از خواب هر شب هر بار یک یا دو فنجان از ان بنوشید .
 • 15 تا 20 گرم برگ یا شاخه گلدار مریم بگذرانید و با عسل شیرین سازید و هر روز سه بار و هر بار یک فنجان بعد از هر وعده غذا بنوشید .
 • ·       100 گرم برگ گلابی را در یک لیتر آب بجوشانید و 20 دقیقه دم بکشانید و بعد صاف کنید ویک عدد گلابی با پوست را ریز ریز بداخل آن بریزید و روزی یک فنجان بنوشید .
 • ·       10 گرم گل اسطوخودوس را در 4 لیوان آب جوش دم کرده ، هر روز در فاصله ناهار و شام دو فنجان بنوشید .
 • یم قاشق سوپخوری گل خشک بابونه را در 100 گرم آبجوش دم کنید و بعد از یک ساعت بوسیله فشردن شیره آن را بگیرید و شیرین کرده مصرف کنید .
 • ·       50 گرم گل بدمشک را در یک لیتر آب جوش بمدت 12 دقیقه دم کنید و شیرین سازید و هر رز سه بار و هر بار یک فنجان از آن را قبل از صرف غذا بنوشید .

خوراکی های مفید

کلم ، ترخون ، کاو ، ترب ، آلو ، بادام ، بادرنجویه ، تخم شربتی ، زنجبیل ، میخک ، هیل غرابی ، اسطوخودوس ، افتیمون ، بوزیدان ، بومادران ، دارچین ، سعد ، کندر ، پوست ملیه زرد ، گل سرخ ، قرنفل مصطکی ف سنبل الطیب ، قرفه ، بسباسه ، جو هندی ، آمله متشر ، گل گاوزبان ، زرنباد ، اسطوخودوس ، کتیرا ، نارگیل ، شقاقل ، عسل ، ریوند ، چینی ، گل زیرخون ، برگ بو ، رازیانه ، آفتابگردان ، مریم گلی ، سوسن بر ، بهارنارنج ، پونه کوهی ، خردل ، برگ به ، افسنتین ، پامچال ، بهار نارنج ، کشمش ، مربای شقاقل ، گوشت شتر ، ثعلب ، سیر ، انجیر ، عاقرقرحا ، لیمو عمانی ، گوشت آهو ، بید انجیر ، هویج ، خرما ، چغندر ، گردو ، خربزه

مضرات :

قهوه ، بیش از یک فنجان ، الکل ، توتون ، هروئین و مواد مخدر ، سروصدا ، زنگ تلفن ، زنگ درب منزل ، عجله و شتاب ، ناراحتی های داخلی ، ( اختلافات شخصی با خانواده ، همکار و ...)

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
نظر: