کد خبر: ۱۳۹۲۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۰
برای لکه زدایی چاقو از آب ولرم و اسکاچ نرم و پودر ظرف شویی استفاده کنید

تیز کردن چاقو و کارد آشپزخانه


برای لکه زدایی چاقو از آب ولرم و اسکاچ نرم و پودر ظرف شویی استفاده کنید . برای تیز کردن چاقو از سوهان استفاده کنید  و اگر این وسیله را در اختیار ندارید روی یک میله چوبی کاغذ سمباده بکشید سپس چاقو را با زاویه 15 درجه نسبت به کاغذ سمباده روی آن بکشید و اگر این وسیله را هم در اختیار نداشتید می توانید چاقو و کارد آشپزخانه را به پشت نعلبکی یا یک بشقاب چینی بکشید تا تیز شود.

روش دیگر تیز کردن چاقو به وسیله سنگ :

 (در این روش سنگ ثابت و چاقو روی سنگ حرکت می کند)

1)قبل از شروع سنگ را به مدت 5 الی 10 دقیقه در آب غوطه ور کنید . مطابق شکل چاقو را محکم در دست راست خود نگه دارید به طوری که لبه تیز چاقو به سمت بدن شما باشد و چاقو با سنگ زاویه 15 تا 20 درجه بسازد . بوسیله 3 انگشت دست چپ خود به تدریج و آرام روی سطح پهن چاقو فشار کمی به سمت جلو ایجاد کنید و چاقو را روی سنگ به سمت جلو حرکت دهید . همیشه حرکت چاقو روی سنگ با دقت و منظم و با حفظ زاویه مناسب باشد . این عمل را آنقدر تکرار کنید تا روی لبه تیز چاقو پلیسه ایجاد شود. تا زمانی که تیغه را از یک طرف تیز نکرده اید به سراغ طرف دیگر نروید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2)چاقو را برگردانید ، جای انگشت شست و اشاره را با هم عوض کنید . با حفظ همین حالت چاقو را از ابتدای سنگ به سمت داخل بکشید تا به انتهای سنگ برسد(مطابق شکل 2) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« یک چاقوی کند، یک چاقوی خطرناک است »

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
نظر: